Na začiatku je potrebné si uvedomiť, či konečný produkt bude jednostranný alebo obojstranný. Pri jednostrannom produkte si musíte dať pozor iba na správnu polohu výsekovej formy voči grafike. Pri obojstrannom produkte si musíte dávať pozor aj na grafiku, ale aj na správnu polohu oboch strán výseku. 1Aby ste sebe a ďalším maximálne uľahčili prácu, tak si zvoľte o niečo väčšiu pracovnú plochu ako je výseková forma. Formu umiestnite na stred pracovnej plochy.
2Ak grafika obsahuje prvky dotýkajúce sa vonkajších hrán formy, tak musíte na týchto prvkoch dorobiť „spadavku“. T.j. grafika musí „presahovať“ cez okraj minimálne 5mm (napr. podklad, fotografie, …).
3Vo veľa prípadoch obsahujú vysekávané produkty niektoré časti lakované špeciálnym UV LAK-om. Veľmi pekného efektu ide dosiahnuť kombináciou celoplošného matného lamina a následne pokrytie niektorých častí lesklým UV LAK-om. V tomto prípade je potrebné vyrobiť ďalší dokument („vrstvu“) s UV LAK-om. UV LAK tvorí čierna plocha so zložením 0/0/0/100 v poradí C/M/Y/K.
4Do tlačiarne potom posielame minimálne 3 súbory. Ak je použitý UV LAK, tak posielame 4 súbory.
PDF PRINT – súbor s IBA grafikou a orezovými značkami
PDF VÝSEK – súbor s výsekovými formami (pri obojstrannej aplikácii je najlepšie poslať aj LÍCNU a aj RUBNÚ formu)
PDF NÁHĽAD – súbor s grafikou + správne umiestnený výsek